Streszczenia odcinków do przodu


Odcinek 1076
Magda wychodzi z Instytutu Szczęścia. Dziewczyna wciąż nie czuje się zbyt pewnie i boi się, że sama sobie nie poradzi. Jarek i Antoine przekonują dziewczynę, że jest gotowa, by wrócić do normalnego życia. Spokój dziewczyny zakłóca Krzysztof, który nie pogodził się z ich rozstaniem. Mężczyzna nachodzi byłą ukochaną. Dziewczyna nie pozostawia mu jednak żadnych złudzeń. Iga informuje Martę, że Elwira ma udzielić wywiadu, w którym zamierza skrytykować Artura. Chowański boi się, że kompromitujący artykuł zaszkodzi też Walawskiej. Nina pilnie wzywa Marka do pracy. Złoty, który razem z Krystyną i Marią, był na zakupach, natychmiast jedzie do firmy. Złota jest pewna, że Nina zamierza powiedzieć mu, że Witek jest jego synem. Oznajmia Marysi, że dziś w ich życiu wiele się zmieni.

Odcinek 1077
Róża nadal ma żal do Sabiny, że ta wyprowadza się z domu wraz z Kajtkiem. Basia tłumaczy przyjaciółce, że Nowakowa ma prawo ułożyć swoje życie według własnych potrzeb. Bogdan prosi Irka, aby ten porozmawiał z ojcem na temat Magdy. Chce, by Krzysztof przestał ją niepokoić. Mężczyzna nie słucha syna i wybiera się do Zakrzewia. Zwoleńscy postanawiają za wszelką cenę chronić dziewczynę. Marta dowiaduje się od Dąbrowskiego, że syn Chowańskiego został zatrzymany za spowodowanie wypadku po alkoholu. Ma pretensje do Artura, że próbował to przed nią zataić.

Odcinek 1078
Natalia zabiera Magdę w Bieszczady. Ma nadzieję, że wyjazd pomoże siostrze odzyskać psychiczną równowagę. Pod nieobecność narzeczonej Irek spotyka się z Lilianą i Klemensem. Realizuje swój plan zeswatania Kubanki z przyjacielem. Jednocześnie jest o dziewczynę coraz bardziej zazdrosny. Po historii z Ernestem, Marta zaczyna zastanawiać się, czy powinna wiązać się z Chowańskim. Maria próbuje wytłumaczyć przyjaciółce, że Artur nie jest odpowiedzialny za to, co robi jego dorosły syn. Walawska wspólnie z Chowańskim odbierają Ernesta z komisariatu. Marta jest zaszokowana, gdy młody raper ujawnia kolejne tajemnice ojca. Anna decyduje się przyjąć do pracy Seweryna. Helena, protegowana kuratorki, grozi jej, że gorzko tego pożałuje. Gajewski już pierwszego dnia podpada Marczakowej i wchodzi w ostrą utarczkę słowną z Alicją.

Odcinek 1079
Irek przeprasza Lilianę za sytuację związaną z Klemensem. Tłumaczy dziewczynie, że dzięki małżeństwu dostałaby ona zgodę na legalny pobyt w Polsce. Lili prowokacyjnie sugeruje, że mogłaby wyjść za Irka. Władek nadal ukrywa przed bliskimi swoje rozstanie z Maćkiem. Sabina i Kajtek, którzy przypadkiem poznali prawdę, widzą go w towarzystwie Beaty. Są zaskoczeni ich czułym pożegnaniem. Hubert decyduje się zeznawać przeciwko Kubie. Pod komisariatem dochodzi do konfrontacji Pyrki z przyjacielem.

Odcinek 1080
Firma Marii rozpoczyna prace porządkowe na osiedlu "Pod Sosnami".  Już pierwszego dnia daje się jej we znaki Jaworski. Kobieta dzwoni potem do Marka w poszukiwaniu otuchy, ale mąż nie ma dla niej czasu. Tymczasem Nina zwierza się Krystynie, że Wolfgang chce jej odebrać Witka. Złota namawia kobietę, by powiedziała Markowi prawdę o synu. W ten sposób Witek zostanie przy niej i być może odzyska dzięki temu Marka. Sara zwierza się Kasi, że odkąd wróciła do kraju, nie może znaleźć sobie miejsca. Wszędzie czuje się obco. Według niej Daniel także nie jest już taki, jak kiedyś. Hubert spotyka na mieście eleganckiego Olgierda w towarzystwie jego nowej żony. Już na pierwszy rzut oka widać, że kobieta jest bogata. Pyrka opowiada o tym Klarze. Jego zdaniem małżeństwo Olgierda daje jej szansę na zniesienie konieczności płacenia ojcu alimentów.

Odcinek 1081
Agata przyjeżdża do Polski tylko po to, by zakomunikować bliskim, że przeprowadza się do Francji. Chce znaleźć tam pracę i zacząć studia. Maria próbuje wyperswadować córce ten pomysł. Marek jest wstrząśnięty wyznaniem Niny. Nie rozumie, dlaczego kobieta tak długo ukrywała przed nim fakt, że jest ojcem Witka. Gdy wraca do żony, Maria zauważa podenerwowanie męża. Przyparty do muru Władek tłumaczy się Sabinie ze swojego rozstania z Maćkiem. Nowakowa radzi, by zawalczył o byłego partnera. Waleria zmusza Stefana do wspólnej kolacji u państwa Janickich, których poznali na wczasach w Tunezji. Koszykowa jest zachwycona ich domem. Zaczyna im trochę zazdrościć.

Odcinek 1082
Po wizycie u Janickich Waleria planuje wprowadzić w swoim domu zmiany w wystroju. Chce przeprowadzić generalny remont, ale w pierwszej kolejności pragnie zmienić kanapę. Cały dzień jeżdżą ze Stefanem po sklepach. Na koniec dnia przekonują się, że nowe nie zawsze znaczy lepsze. Maria zaczyna podejrzewać, że Nina okłamuje Marka w sprawie Witka. Obawia się również, że kobieta może działać w zmowie z Krystyną, która już nie raz próbowała rozdzielić Złotą z mężem. Marek pyta matkę wprost, czy ma z tą sprawą coś wspólnego. Kostka odwiedza tajemniczy Wiktor, jego znajomy z aresztu. Widać, że Jeleń ma względem niego jakiś dług wdzięczności.

Odcinek 1083
Kostek zatrudnia Wiktora w pubie. Ludmiła próbuje wybadać, skąd mąż zna mężczyznę i co ich łączy. Gdy do lokalu przychodzi Edyta, od razu powoduje zainteresowanie Wiktora swoją osobą. Dzień przed rozprawą o przysposobienie Miłoszka Igę odwiedza Renata. Żona Piotra, w zamian za korzystne zeznania, daje kobiecie sporą kwotę pieniędzy. Również Walawski przekazuje gotówkę Arkowi. Oszuści planują wyłudzić od małżeństwa jeszcze większe kwoty. Maria wspiera Marka, którego przeraża nieoczekiwane ojcostwo. Upomina męża, by ten skupił się na Witku, zamiast na sobie. Złoty spotyka się z Niną, by na spokojnie porozmawiać o ich synu. Zachowanie kobiety po raz kolejny go zaskakuje.

Odcinek 1084
Wiesia, podopieczna Alicji z domu dziecka, zaczyna mieć w szkole problemy. Seweryn proponuje, by nastolatka dołączyła do prowadzonego przez niego kółka teatralnego. Jego zdaniem zajęcia podziałają na dziewczynę terapeutycznie. Alicja jest przeciwna temu pomysłowi. W dniu rozprawy Arek oznajmia Walawskim, że jeśli nie dadzą mu dwudziestu tysięcy, zerwie ich umowę. Wzburzony Piotr rzuca się na szantażystę z pięściami. Musi interweniować policja. Arek grozi Idze, że nigdy już nie zobaczy Miłoszka. Kajtek oznajmia Sabinie, że jego klasa jedzie na tygodniowy obóz integracyjny do Pragi. Nowakowa jest zaszokowana, gdy poznaje koszt wyjazdu. Beata radzi Władkowi, by spróbował pogodzić się z Maćkiem. Cieślak spotyka się z partnerem, jednak rozmowa nie idzie po jego myśli. Maciek wypomina Władkowi, że nie liczył się z nim i od dawna był skupiony tylko na sobie.